Sociofobija.Lithuanianforum.net

Sveiki užsukę į Sociofobijos diskusijas! Jūs esate neprisijungę/neužsiregistravę, tad rekomenduojame tą padaryti dabar, nes registruoti nariai nemato reklamos bei turi daugiau galimybių! Smile

Diskusijos, patiriantiems sociofobiją

• Pradėti naują temą
  • Atsakyti į pranešimą

Sunku mokytis, prastoka atmintis

Share
zemaitis

Sunku mokytis, prastoka atmintis

Rašyti by zemaitis on Kv. 09 20, 2012 3:44 pm

Sveiki,

Esu ką tik iškeptas jaunas studentas. Domėjausi tobulėjimo seminarais ir video medžiaga jau antrus metus, tačiau dėl savo vienos problemos pats sau vien remdamasis medžiaga pagelbėti negaliu. Seminarai tai http://gintaropokalbiai.lt ir http://gyvenimorytas.lt

O problema tokia, kad nesugebu susikaupti.

Kartais save laikau nenormaliu, kadangi iš pažiūros paprasčiausių užduočių nesugebu įsisavinti, kadangi manau jog niekada nesugebėjau mąstyti apie vieną dalyką vienu metu. Visada jaučiu aplinką ir daug informacijos, tačiau išskirti tai, ko reikia ir naudotis tuo, nesugebu. Pavyzdys būtų kai laikiausi vairavimo teises, nesugebėjau nuosekliai atlikti reikiamų veiksmų ir visada jaudindavausi.

Šlubuoja atmintis – įsisavintą naują informaciją greitai pamirštu, tai pasitaiko socialinėje aplinkoje. Kiek domėjausi internete tai diagnozė aiški – sociofobija, persipynusi su depresija, dar prisideda mano didelė emocinė amplitudė. Sunkiausia susidoroti su naujomis situacijomis. Kadangi dabar gyvenu naujame mieste – tų naujų situacijų šimtais. Neįsimenu kelio kai reikia kur nors nueiti, nors esu praėjęs su draugais tas vietas dešimtis kartų. Sunku abstrakčiai mąstyti ir remtis teorija.

Kiek žinau mano charakterio asmenybės tipas šis
http://charakteris.info/2009/asmeninis-esfp-tobulejimas/

Asmeniškai manau jog man reikėtų pradėti medituoti ir plėsti savo komforto zoną, tik nežinau kiek tas gali pagelbėti tapti labiau racionalia asmenybe, kadangi pats visą gyvenimą rėmiausi labiau savo jausmais, patirtimi. Įstojau į inžinerijos specialybę kuri man patinka, tačiau racionalumas ir technikos mokslai apkartino visą tą grožį, o dabar dar sunkumų sukelia tikslieji mokslai.
liurbis

Re: Sunku mokytis, prastoka atmintis

Rašyti by liurbis on Kv. 09 20, 2012 5:54 pm

man lygiai tas pats,tai papildomai ta ka praeijna per paskaitas isisavinu namie
zemaitis

Rašyti by zemaitis on Kv. 09 20, 2012 6:40 pm

Jo būtent namuose su kitų pagalba tai išsiaiškinu viską dar
Samme

angeliškas
Female Pranešimai : 286

Rašyti by Samme on Sk. 09 30, 2012 5:57 pm

aš nepasižymiu gera atmintim.Very Happy
NaktisNaktine

Vienatvė ne savo noru - tik kančia.
nemiga
Female Pranešimai : 53

Rašyti by NaktisNaktine on Pen. 06 07, 2013 11:52 pm

Oho, tu aprasei lygiai taip pat, kaip as jauciuosi. Pastaraisiais metais isvis negaliu susikaupti, o atmintis isvis, kaip pas pensisininke su skleroze. O, nauja informacija man pro vien ausi ieina pro kita iseina. Mokintis nebegali:((
mrsandman

Male Pranešimai : 20
Amžius : 25

reikia stengtis nusiraminti

Rašyti by mrsandman on Sk. 06 16, 2013 4:00 am

Turiu ir aš problemų su informacijos įsisavinimu, man 21-vieneri, bet taip ir neišdrysau po mokyklos niekur įstoti. Tačiau pastebėjau, kad informacijos įsisavinimas labai priklauso nuo bendros nuotaikos. Jeigu esi susikrimtęs, nepasitikintis savimi ir bandai skaityti kokį tais tekstą, tai nieko gero. Bent jau aš išvis skraidau. Sunku dažnai net filmus žiūrėti.
Tačiau būna kartais dvasinės ramybės dienų, kai sugebi save prisiversti atsipalaiduoti, tada ir informacija 'lenda' kaip iš pypkės.
Manau tokie dalykai kaip meditacija, autogeninės treniruotės bei afirmacijos darytų didelę įtaką atminčiai, nes iš esmės sunku įsisavinti informacija dėl to, nes pastoviai esame strese, graužiame save ar nepasitikime savo jėgomis. Reikia atsikratyti tų 'aš nesugebu, negaliu, esu prastas' saviįtaigų.
Knyaz Myshkin

misty

Female Pranešimai : 311

Rašyti by Knyaz Myshkin on Pir. 07 22, 2013 10:05 am

Man irgi panašiai. Tik neaišku ar dėl ligos ar dėl vaistų...
Šiaip atmintį reikia lavinti net jei ja ir nesiskundžiam.
Aš darydavau pratimus su kortom.
Dar gerai visokie kryžiažodžiai, na ir žinoma eilėraščiai.
gulbinas

Rašyti by gulbinas on Št. 09 14, 2013 10:46 pm

Man idomu apie komforto zona daugiau informacijos suzinoti butu yra geras straipsnis bet noreciau dar ko daugaiu, kad paaiskintu kaip ja plesti ir t.t.
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Sk. 09 15, 2013 1:15 am

gulbinas rašo:Man idomu apie komforto zona daugiau informacijos suzinoti butu yra geras straipsnis bet noreciau dar ko daugaiu, kad paaiskintu kaip ja plesti ir t.t.
youtubėje pilna įvairių filmų apie komforto zoną,kaip ją praplėst. Tiesiog reikia išeit iš ribų kur jautiesi saugiai (namie dažniausiai), daryti tai,ko dažniausiai nemėgsti daryti...Ir taip gaunasi, kad išėjus už zonos,tavo komforto ratas prasipletė. Tačiau jei vėl nekartosi,to,kas padeda praplėsti tą ratą,jis vėl susiaurės. Smile 
Esu mačius daug filmų apie tai.Very Happy Labai patiko.
Firex

angeliškas
Male Pranešimai : 51
Amžius : 26

Rašyti by Firex on Tr. 09 18, 2013 8:14 pm

Samme rašo:
gulbinas rašo:Man idomu apie komforto zona daugiau informacijos suzinoti butu yra geras straipsnis bet noreciau dar ko daugaiu, kad paaiskintu kaip ja plesti ir t.t.
youtubėje pilna įvairių filmų apie komforto zoną,kaip ją praplėst. Tiesiog reikia išeit iš ribų kur jautiesi saugiai (namie dažniausiai), daryti tai,ko dažniausiai nemėgsti daryti...Ir taip gaunasi, kad  išėjus už zonos,tavo komforto ratas prasipletė. Tačiau jei vėl nekartosi,to,kas padeda praplėsti tą ratą,jis vėl susiaurės. Smile 
Esu mačius daug filmų apie tai.Very Happy Labai patiko.
Gal gali ka nors parekomenduoti? Kas labiausiai patiko? Wink 
Vilkas_Pilkas_truputį_1

sergantis
Female Pranešimai : 174

Rašyti by Vilkas_Pilkas_truputį_1 on Pen. 10 04, 2013 5:17 pm

Dėl to komforto zonos praplėtimo tai... Studijų formą pasirinkau ištestinę vien tam kad neriektų būti tarp žmonių , bet kai sužinojau kad visą rugsėji vyks sesiją buvau daugiau nei šokia .
Visą laiką būdama su kursiokas jaučiausi klaikiai , bet stengiausi to neparodyti ir mėginti bendrauti, žinoma po paskaitų ir įtampos visą likusią dieną verkdavau , na bet dabar galiu pasakyti kad smarkiai tame prasilaužiau , nors buvo velniškai sunku ir supratau kad kai spaudžia galiu išmokti žymiai daugiau nei įsivaizdavau . Seniau namų darbams neskirdavau jokio dėmesio ir po to dar drįsdavau stebėtis kodėl mano rezultatai tokie nuviliantys .
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Pen. 10 04, 2013 7:47 pm

Mažais žingsneliais reikia daryti tai ko bijai ir taip atsivers didesnės galimybės.Very Happy Bet man tai išėjus iš tos zonos pasidaro dar blogiau,jaučiuosi lyg ne tą pasakius.;D
Vilkas_Pilkas_truputį_1

sergantis

Rašyti by Vilkas_Pilkas_truputį_1 on Št. 10 05, 2013 7:05 pm

Samme, kartais mažų žingsnių neužtenką, reikia DIDELIŲ , o tiems dideliems reikia truputėlio beprotybės Very Happy
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Št. 10 05, 2013 11:48 pm

Tai žingsnis po žingsnio ir priartėji prie didelio.Very Happy Bet jei pradėsi nuo didžiausio,gali pasireikšti panele panika.Very Happy
Vilkas_Pilkas_truputį_1

sergantis

Rašyti by Vilkas_Pilkas_truputį_1 on Sk. 10 06, 2013 6:29 pm

Nedisciau panikos vadionti "panele" geresnis apibūdinimas būtų kalė Very Happy
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Sk. 10 06, 2013 7:27 pm

Aš irgi jos nekenčiu.Twisted Evil  Aiškina ką ir kur daryti,kitaip ji išskleis nagus.What a Face  Bet mes jai galime pasipriešinti, būtų gerai sužinoti kaip.Suspect 
Vilkas_Pilkas_truputį_1

sergantis

Rašyti by Vilkas_Pilkas_truputį_1 on Pir. 10 07, 2013 9:07 pm

O kaip ji tau pasireiškia ? Shocked 
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Antr. 10 08, 2013 8:53 pm

Pulsas didėja staigiai:D Raminu save,sakau mintyse kabutėse "ką čia darai,raminkis"Shocked  Bet negaliu,tiesiog kaip užeina, tai norisi dingti,viską mesti ir grįžti ten kur saugu ir tai niekada nepasikartos. Dėl to labai,bijau ne tik tų situacijų,kurios sukelia,bet ir pačios panikos. 
Autobuse ta panelė aplanko mane kartais.;D Kai kas nors žiūri į mane įkyriai ir žvilgsniai būna kartais susitinka,tai taip nemalonu pasidaro,nėr kur dėtis.Very Happy
Tai nežinau,man tai kažkaip neišeina įsivaizduoti,kad aplink mane nieko nėra.Very Happy Nežinau kaip tau pavyksta... 
m&m

Male Pranešimai : 104

Rašyti by m&m on Št. 11 16, 2013 7:11 pm

Kažkaip niekad nepagalvojau kad tai gali būti susiję, bet taip išeina daug kas čia atmintimi skundžiasi, pas mane ji taip pat šlubuoja. Aš dažnai stebiuosi kaip kiti prisimena tiek daug, pats taip greitai viską pamirštu, net gerus įspūdžius. Būna kartais kai esi tuose pačiuose įvykiuose su kitu žmogum dviese ir vėliau tas gali pasakot apie tuos įvykius, aš klausausi ir tik tada prisimenu kad kažkas panašaus įvyko, o kiti įspūdžiai išviso atrodo kaip naujiena.
Samme

angeliškas

Rašyti by Samme on Kv. 11 21, 2013 5:32 pm

Tiesiog mes per daug užsiemę galvodami apie kitus.;D Ir smegenys bando palengvinti darbą ir neprisiminti kai ko ne tokios svarbaus,tokiu atveju,tai kas nebaisu tas nesvarbu.Very Happy
m&m

Male Pranešimai : 104

Rašyti by m&m on Kv. 11 21, 2013 6:00 pm

Gerai kad mano smegenys linkę giliai užgrūsti ir baisius prisiminimus, kitaip viskas kas liktų pagal tą teoriją tai tik baisūs. Wink 
skaitmuo

pabaisa
Female Pranešimai : 266
Amžius : 28

Rašyti by skaitmuo on Kv. 11 21, 2013 8:12 pm

Samme rašo:Tiesiog mes per daug užsiemę galvodami apie kitus.;D
Ką tu galvoji apie kitus?
koldunas

Male Pranešimai : 25

Rašyti by koldunas on Pen. 11 22, 2013 12:32 am

Sveiki,

Na aš atmintimi niekada nesiskundžiau, bet susikaupimo problemų būdavo nemažai ir vis dar yra (kaip turbūt visiems kažkiek).

Mano manymu, geriausias ir moksliškai (manau tik tokias priemones verta taikyti) patikrintas būdas - tai meditacija. Pradėjus praktikuoti rezultatai tikrai gerėja. Be to, meditacija padės ne tik su koncentracija, bet turėtų ir su socfobija ir apskritai laimės pojūčiu. Tiesa, tai ilgalaikis ir pastangų reikalaujantis procesas, greiti rezultatai gali būti, bet nebūtinai.

Galit pasižiūrėti štai čia
http://www.youtube.com/watch?v=Ky7vMFB4iAs

Įrašas ilgokas, bet Shinzen Young galit youtube pasižiūrėti ir trumpesnių įrašų. Jis labai tiksliai, metodiškai ir logiškai viską išaiškina. Čia nėra jokios mistikos/šmistikos, ezoterikos ar "bio laukų" (kaip daug kas ypač LT įpratę apie meditaciją galvoti) - greičiau atvirkščiai.

sėkmės
Lina

slapstosi
Female Pranešimai : 28

Rašyti by Lina on Sk. 11 24, 2013 8:47 pm

Būna atvejų, kai galva pasidaro visiškai tuščia...
Vieną kartą pamiršau draugės vardą (su kuria esu pažįstama jau beveik 3 metus), buvo didžiulė gėda apsikvailinti prieš visus....

Sponsored content

Rašyti by Sponsored content

• Pradėti naują temą
  • Atsakyti į pranešimą

Dabar yra Št. 07 22, 2017 7:41 pm