Sociofobija.Lithuanianforum.net

Sveiki užsukę į Sociofobijos diskusijas! Jūs esate neprisijungę/neužsiregistravę, tad rekomenduojame tą padaryti dabar, nes registruoti nariai nemato reklamos bei turi daugiau galimybių! Smile

Diskusijos, patiriantiems sociofobiją

• Pradėti naują temą
  • Atsakyti į pranešimą

Dėl ko nerimaujat, ką galvojat soc. situacijoje?

Share
m&m

Male Pranešimai : 104

Dėl ko nerimaujat, ką galvojat soc. situacijoje?

Rašyti by m&m on Pen. 11 22, 2013 8:49 am

Dėl ko nerimaujat, ką galvojat socialinėje situacijoje. Kitaip tariant kas iššaukia jūsų sociofobiją? Gal tai kaip jūs atrodot, gėdijatės kažkurių savo fizinių bruožų, bijot apsijuokti ar dar kitų dalykų.

Mano atveju sociofobija pasireiškia tylėjimu, jeigu toje aplinkoje aš neprivalau kalbėti, aš jaučiuosi gana gerai ir galiu būti pačiose įvairiausiose situacijose ir aplinkoje. Dėl savo išvaizdos labai nesijaudinu (išskyrus tai kad pagal amžių labai jaunai atrodau) o labiausiai bijau kitų blogo manęs įvertinimo, bijau nuskambėti kvailai, dėl ko dažniausiai ir tyliu.
suo4444

slegiantis
Male Pranešimai : 62

Re: Dėl ko nerimaujat, ką galvojat soc. situacijoje?

Rašyti by suo4444 on Sk. 11 24, 2013 6:47 pm

Bijau būti netaip suprastas kitų žmoniųSad Sunku priimti kritiką.
Firex

angeliškas
Male Pranešimai : 51
Amžius : 26

Rašyti by Firex on Sk. 11 24, 2013 7:47 pm

Baisiausia, kai reikia su zmogum kalbeti ir tuo metu dingsta visos mintys. Tada pradeda ka cia idomaus pasakius....amm... amm... ir tokia nejauki tyla seka, kaip as to nekenciu užsispyręs 
Weelday

Rašyti by Weelday on Št. 11 30, 2013 11:49 pm

Man baisiausia tai, kad neturėsiu, nežinosiu ką pasakyti, nes taip dažniausiai ir būna.. arba nežinosiu kaip elgtis tam tikroje situacijoje. Toks jausmas, kad jei išspręsčiau savo tą kalbėjimo problemą ir pasidaryčiau bent jau vidutiniškai iškalbus kaip kiti žmonės, tai išspręstų nemažai mano problemų, baimių..
Raudoniukas

Rašyti by Raudoniukas on Antr. 12 31, 2013 12:26 am

Baisiausia kai pradeda must raudonis tada nieko nesinori kaip isnykt bendravimo metu Sad
itami

vienišas
Male Pranešimai : 33

Rašyti by itami on Tr. 01 01, 2014 11:42 am

Dažnai nerimauju nes nerandu ką pasakyt, būnant grupelėj žmonių vis tenka rinkt žodžius galvot ką čia pasakius. Manau mano akiratis toks siauras kad tik keliom temom galiu palaikyt pokalbį. Dėl šitos problemos atsiriboju nuo žmonių, vengiu bendravimo, o kai būnu užkalbintas dažnai pokalbio metu mastau kaip užbaigt tą pokalbį.
zyza1234

Rašyti by zyza1234 on Tr. 01 01, 2014 10:21 pm

Baisiausia, kad negalesiu nusislapinti jai netoliesi bus zmoniu ir jie gales mane isgirsti tada sumazeja mano saviverte ir tai issaukia sociafobija. Turiu "paruresis - baime slapintis viesose vietose" didelio lygio ir jai sios baimes pavyktu atsikratyti tada tikrai issigydyciau sociafobija, nes nebutu baimes kur isvykti ir t.t
m&m

Rašyti by m&m on Kv. 01 02, 2014 9:43 am

Raudoniukas rašo:Baisiausia kai pradeda must raudonis tada nieko nesinori kaip isnykt bendravimo metu Sad

Kas keista tai su metais mane tas vis mažiau ir mažiau neramino, gal dėl to kad dabar niekas ir nieko nepasakytų jei ir išraudonuočiau, priešingai nei anksčiau kiti užmesdavo replikas "šoko į kraskę", "žiūrėk kaip išraudonavo" ir pasijuokdavo iš to. Anksčiau raudonuodavau ir nervindavausi dėl to gana lengvai, dabar man tas jau nebesvarbu, nėra jau to požiūrio, nebe atrodo jau tai gėdinga.

Kas blogiausia tokiu atveju tai kad jaudiniesi dėl pačio raudonavimo ir net mažas susijaudinimas gali iššaukti mintis kad jau tuoj išraudonuosi, visi dėl to pradės juoktis ir iš tikrųjų išraudonuoji. Geriausia būtų pakeisti požiūrį į raudonavimą, tai yra pakankamai normalus dalykas ir nėra jau toks gėdingas, net jei ir kiti užmeta replikas, tas įvykis žmonėms dažnai neatrodo jau toks ir įsimintinas. Gali net pats tai nuleisti juokais jei kiti užmeta replikas, aišku nežemindamas savęs, tiesiog gali priimti pastebėjimą ir nusijuokti, tuomet kitiems tai bus dar mažiau įsimintina nei kad atrodytum suglumęs, susijaudinęs dėl to.
m&m

Rašyti by m&m on Kv. 01 02, 2014 10:00 am

Firex rašo:Baisiausia, kai reikia su zmogum kalbeti ir tuo metu dingsta visos mintys. Tada pradeda ka cia idomaus pasakius....amm... amm... ir tokia nejauki tyla seka, kaip as to nekenciu užsispyręs 

Aš iš viso dažnai neturiu ką pasakyti net jei ir nesijaudinu, tiesiog niekas nelenda į galvą, galvoju ką čia pasakius, apie ką galima čia pakalbėti bet taip nieko ir nesugalvoju. Dažnai atrodo apie tą neįdomu, apie aną kažkaip keista, šitas netinka, anas iš viso nei šis nei tas.

Seniai galvojau sudaryti sąrašą apie ką galima būtų kalbėti, pastebėti apie ką noriai kalba atitinkamas žmogus, susigalvoti kažkokį "fall back" planą jei visai nebežinai ir susigalvoti variantų kaip pradėti pokalbį, kaip keisti pokalbio kryptį. Jau senai apie tai vis pagalvoju bet taip ir neprisiruošiu nieko dėl to daryti :/
Emocija

Female Pranešimai : 59

Rašyti by Emocija on Antr. 04 08, 2014 4:43 pm

m&m rašo: Dėl ko nerimaujat, ką galvojat socialinėje situacijoje. Kitaip tariant kas iššaukia jūsų sociofobiją? Gal tai kaip jūs atrodot, gėdijatės kažkurių savo fizinių bruožų, bijot apsijuokti ar dar kitų dalykų.

Mano atveju sociofobija pasireiškia tylėjimu, jeigu toje aplinkoje aš neprivalau kalbėti, aš jaučiuosi gana gerai ir galiu būti pačiose įvairiausiose situacijose ir aplinkoje. Dėl savo išvaizdos labai nesijaudinu (išskyrus tai kad pagal amžių labai jaunai atrodau) o labiausiai bijau kitų blogo manęs įvertinimo, bijau nuskambėti kvailai, dėl ko dažniausiai ir tyliu.

Labiausiai gąsdina baimė išsakyti savo nuomonę, savo jausmus, pasirodyti netobula, pasakyti ko noriu ar nenoriu, kas patinka ar nepatinka. Iš to išeina, baimė būti nepriimtai, atstumtai, baimė vienatvės. Tebėra stiprus nepasitikėjimas savimi, kas trukdo bendrauti. O baimė pasireiškia irgi tylėjimu, sustingimu, įtampa,drebuliu, noru bėgti iš nemalonios būsenos. Bet dažniausiai fiziškai nepabėgu, išbūnu, iškenčiu, bet mintimis pasitraukiu iš situacijos, dažnai negirdžiu ką man pasako ar nesuprantu. Taip pat baisu, kad ir tave nesupras, nemokėjimas išreikšt jausmų, minčių, daug visokių gal būt klaidingų įsitikinimų, apie save ir aplinką.
Vilkas_Pilkas_truputį_1

sergantis
Female Pranešimai : 174
Amžius : 25

Rašyti by Vilkas_Pilkas_truputį_1 on Pir. 04 21, 2014 8:09 pm

Aš tai stresinėse situacijose pradedu nejausti pusė savo kūno , ir bijau padaryti ką nors nevėkšliško . Atrodo , kad netaip einu, netaip stoviu, netaip laikau rankas, Jaučiuosi lyg būčiau medinis rastas  albino 
nirvana

svajojantis
Female Pranešimai : 53

Rašyti by nirvana on Tr. 04 30, 2014 9:48 pm

Kai nesitiki nieko,arba tikiesi blogiausio,tada ir prasčiausios situacijos nebūna jau tokios prastos... thumbs up 
WuWei

harmoningas
Female Pranešimai : 44

Rašyti by WuWei on Antr. 06 17, 2014 10:28 pm

Mane didžiausias nerimas dažnausiai apima vos prieš socialinę situaciją, pvz., prieš atidarant duris į kambarį, kuriame yra žmonės arba išeinant iš namų, kai galimai kažkur gatvėje sutiksiu žmones. Taip pat prieš kam nors paskambinant.  Taip pat nerimauju, kad kas nors mane galbūt pamatys per langą, todėl laikau žaliuzes užskleistas beveik visą parą. Man taip pat sukelia įtampą, jei prie manęs valgant prisėda nepažįstami arba mažai pažįstami žmonės. Pradeda strigti kūno judesiai, nebegaliu normaliai valgyti, surakina kaklą, sustingsta rankos.  Tiesą pasakius, nežinau, ar tai sociofobija. Smile
IeškantisDraugės

Vis dar ieškantis..
prislėgtas

Rašyti by IeškantisDraugės on Tr. 10 22, 2014 7:58 am

Man dažniausiai pasireiškiantis dalykas bendraujant yra žvilgsnio "pametimas", būna kalbi su žmogum ir staiga kažkaip imi žiūrėt jam tiesiai į akis tokiu skvarbiu žvilgsniu, tada dažniausiai tenka nuleist akis žemyn ir toliau kalbėtis taip. Tokia problema pasireiškia nevisada, bet gana dažnai, o jeigu bekalbant staiga apie ją prisimeni, arba dar prieš patį pokalbį imi nervuotis, kad taip neatsitiktų, tai tada praktiškai visada taip ir atsitinka. Taip pat nelengva būna kai reikia ko nors laukti, pvz. eilėje, ir kas nors tyliai šalia sėdi, tada irgi kažkaip žiūri tiesiai į vieną tašką, nerandi kur žvilgsnio padėt, ir neretai matai, kad ir tas žmogus po to pastebi ir ima kažkaip nenatūraliai žiūrėt, žvilgteli kai randa progą. Arba dar būna sunku kai kas nors atsisėda priešais, pvz. autobuse, tada irgi nėra kur akių dėti, tenka dažniausiai į grindis arba pro langą žiūrėti. Kita problema, kuri yra pridariusi man daug žalos, tai baimė susimauti bendraujant su žmonėmis, kurių draugystė labai svarbi ir reikalinga. Dėl šio dalyko esu praradęs nemažai draugų, kuomet tiesiog stengdavaus džiaugtis vien tuo faktu, kad turiu gerų draugų, ir dėl šios baimės bendraudavau tiek mažai, kad anksčiau ar vėliau visi draugai ir draugystės išnykdavo. Šiaip dar kažkaip nelengva būna kai reikia stovėti kokiam nors žmonių rate, pvz. laukiant paskaitų, tada kažkoks kaip į žemę įkaltas jauties. Dar anksčiau gana dažnai būdavo toks dalykas, kad kai kas nors kur nors šalia atsisėsdavo, pradėdavau gurkčiot, bet po to universitete pripratau prie šito dalyko, tai dabar jis retai pasireiškia.
paukštis

Female Pranešimai : 53
Amžius : 22

Rašyti by paukštis on Sk. 03 20, 2016 5:32 pm

Nerimauju, kad susipažindinant su žmogumi, neparodysiu kokia esu iš tikrųjų. Nenoriu atrodyti tuštutė. Ištiesų aš domiuosi labai įvairiais dalykais, tačiau nepasižymiu puikiausia atmintimi, tad tik kalbant iš konteksto kartais man pavyksta išreikšti mintis. Iš tikro neretai jaučiuosi taip, lyg neturėčiau ką pasakyti arba, kad domiuosi tik tokiais dalykais, kurie nebus įdomūs kitiems, ypač vaikinams. Nebeturiu problemos užkalbinant žmones, nes pastebėjau, kad nei vienas nesikandžioja ir tikrai dažniausiai gerai priima, net nustemba, kai aš tai padarau pirma. Anksčiau to bijojau, nes vaikystėje man buvo kalama, jog nesu patraukli- tad dėl išvaizdos, kai dabar susilaukiu visiškai kitokios žmonių reakcijos. Manau, kad taip būtent dėl to ir yra, kad pradėjau drąsiau reikštis.
Dream

svajojantis
Male Pranešimai : 645
Amžius : 29

Rašyti by Dream on Pir. 03 21, 2016 2:12 pm

ir man vaikystėje buvo kalama neigiama informacija, bet labiau ne dėl išvaizdos, o dėl kvailumo, kažkada vaikystėje labai mėgdavau juokauti, buvau pagrindinis klasės pokštininkas ir niekas nesuprasdavo ar aš tik juokauju, ar iš tiesų esu toks pričiuožęs, nors ir buvau tuo metu pirmūnas iš klasės vaikinų pagal mokslo rezultatus, bet man dėl to buvo visiškai dzin, netgi norėjau, kad nesuprastų, labai mėgdavau juokinti kitus, tačiau vėliau iš kažkur atsirado baimė atrodyti kvaileliu, gal dėl pajuokų ir dėl dažno klausinėjimo ar aš tik juokauju ar iš tiesų esu kvanktelėjęs, o gal dar dėl to, kad viena man patinkanti mergina pasisakė, kad būčiau visai fainas bernas, jei neapsimetinėčiau durniumi Like a Star @ heaven  ir tuomet pradėjau save labai varžyti. dar ir dažni neigiami pasisakymai iš tėvo pusės prisidėjo sunny
vienuma

Rašyti by vienuma on Antr. 04 05, 2016 5:58 pm

Pradedu galvoti, kokia aš visgi nevykusi (dėl tylumo, nedrąsumo, patirties stokos ir t.t.), todėl atrodo, kad visi mane vertina, teisia, niekina arba gailisi. Galvoje dažniausiai tampa tuščia, o jei ir žinau/turiu, ką pasakyt, nesu tikra, ar tai, ką pasakysiu, bus "į temą", ar tie faktai - tiesa, ar nenusišnekėsiu, ar išvis turiu teisę kalbėti. Bijau, kad jei kalbėsiu, kalbėsiu labai greitai ir neaiškiai, ir paprašys pakartoti. Bijau, kad pasmerks dėl mano minčių. Bijau, kad nesugebėsiu pagrįsti savo idėjų (nes galva visgi būna apytuštė). Nemoku palaikyti akių kontaktų - atrodo, neturiu teisės per ilgai žiūrėti kam nors į akis. Žema savivertė, nepasitikėjimas savim, nesugebėjimas išlįsti iš kiauto
Pasveikt ir Dziaugtis

Rašyti by Pasveikt ir Dziaugtis on Pen. 04 08, 2016 2:32 pm

Didziausia mano problema tai paraustantys zandai,kaip tai galima paslepti? Pati sociafobija pasireiskia kai pasakau ka nors ne i tema arba visu demesys buna nukreiptas i mane taip pat pasireiskia kai isgirstu kritika. Jau pora savaiciu ieskau pagalbos internete ir kolkas nieko neradau,tai gal cia kas padet galetu? patart ka daryti
Murleen

slegiantis
Female Pranešimai : 18

Rašyti by Murleen on Pen. 04 22, 2016 2:28 pm

Klaikiausiai jaučiuosi turbūt mokykloje, per tokias pamokas, kai privalai diskutuoti, būti aktyvus ir panašiai. Tada sėdžiu susikausčiusi ir jaučiu tą neakivaizdžiai parodoma spaudimą, kad turėčiau kalbėti ir kažką sakyti, bet negaliu. Galvoje pilna įvairių minčių, norėtųsi jas taip imti ir išrėžti, tuo pačiu pasijuntant naudinga ten kažkokiam grupiniam darbui ir panašiai, bet vėlgi, negaliu.. Very Happy Mano nuomone mane labiausiai stabdo išraudonavimas, esu itin kukli ir vos tik ką pasakau nepažįstamam žmogui tai iškart ir išraustu. Tada žmonės ima į mane keistai žiūrėti ir tai dar labiau sukausto. Būna kai kviečia prie lentos, to labiausiai bijau, ištinka nerimastis ir panika kai kada, sunku išsėdėti suole. Apie kalbėjimą prieš visą klasę apskritai nėra ką ir kalbėti...
Užknisa kai žmonės sako man šnekėti, kalbėti, jiems atrodo, kad aš kažkokia pasikėlusi, arogantiška, bet nesupranta kaip sunku yra kažką pasakyti. :/
Apskritai jau atsibodo šitoks gyvenimas, taip norisi išplėšti tą raudonį iš veido ir tada pabandyti pasikeisti, galbūt nebe taip rūpėtų ką kiti žmonės apie mane galvoja, nes neparodyčiau akivaizdžių susikaustymo ženklų, nebesijausčiau tokia pažeidžiama. Nežinau, nežinau...

Sponsored content

Rašyti by Sponsored content

• Pradėti naują temą
  • Atsakyti į pranešimą

Dabar yra Sk. 07 23, 2017 9:33 pm